WH PLUS Sp. z o.o.
ul. Ks. Bpa Bednorza 2A budynek H2, 40-384 Katowice,
NIP: 9542833439, KRS: 0000934972
Elementy meblowe pokoju hotelowego decydują w dużej mierze o tym jak gość hotelowy odbiera pokój i jak się w nim czuje. Wyposażenie hoteli może przybrać różne formy , dlatego, z uwagi na tą różnorodność ich opis podzieliłem na części. Na początek przegląd najczęściej stosowanych zagłówków:
ZAGŁÓWEK LUB INACZEJ WEZGŁOWIE ŁÓŻKA: Jest elementem decydującym o charakterze całego pokoju. Jego istotną i bardzo widoczną częścią. Dlatego inwestorzy przywiązują dużą wagę do jego wyglądu. Oto przegląd najciekawszych rozwiązań.
Zagłówek, oprócz funkcji ozdobnej, pełni również rolę chroniącą ścianę przed zniszczeniem, oraz pozwala (odpowiednio skonstruowany) na poprowadzenie w jego wnętrzu instalacji elektrycznej.
Na zdjęciu: wizualizacja firmy LUPUS
Ale po kolei:
Zagłówki twarde bez elementu tapicerowanego są także czasem stosowane.
https://wyposazenie-hotelowe.pl/wybrane-realizacje/hotel-tobaco-lodz/
Ale tą ozdobną i podnoszącą komfort pokoju element zagłówka stanowi jego część tapicerowana. Wśród inwestorów podzielone są zdania co do rodzaju materiału, z którego powinna być wykonana. Ze względu na fakt, że większość obiektów ma klimatyzację, sztuczna skóra wysokiej jakości jest wybierana częściej, ze względu na łatwiejsze utrzymanie w czystości.
https://wyposazenie-hotelowe.pl/wybrane-realizacje/hotel-heron-sienna-grodek-nad-dunajcem/
My stosujemy również pluszowe, miękkie tkaniny, które nadają wnętrzu przytulnego charakteru
https://wyposazenie-hotelowe.pl/wybrane-realizacje/hotel-holiday-inn-krakow-wielopole/
Często bywa tak, że zagłówek ma wyłącznie część tapicerowaną.
O wymogach i przepisach przeciwpożarowych w takim przypadku, oraz potrzebie zastosowania materiałów trudno-zapalnych napisałem w osobnym artykule.
https://wyposazenie-hotelowe.pl/blog/przepisy-ppoz-i-kategoryzacja-w-hotelach/
Element tapicerowany jest najczęściej osadzany w elemencie meblowym. To rozwiązanie ułatwia poprowadzenie instalacji elektrycznej, zawieszenia na nim szafek (o szafkach nocnych w następnych artykułach) oraz umieszczenia gniazd, włączników i lampek nocnych.
https://wyposazenie-hotelowe.pl/wybrane-realizacje/hotel-heron-sienna-grodek-nad-dunajcem/
Kształty i kolorystykę zastosowanych elementów ogranicza tylko wyobraźnia inwestora i projektanta.
https://wyposazenie-hotelowe.pl/wybrane-realizacje/aparthotel-lwowska-1-krakow/
W przypadku jeśli łóżka mają być ruchome i w razie potrzeby tworzyć łoże małżeńskie (o tym w dalszej części), a tapicerka nie obejmuje całej szerokości zestawu, stosowane są zagłówki ruchome, przesuwane wraz z łóżkami. Poruszają się one po elementach drewnianych zagłówka.
https://wyposazenie-hotelowe.pl/wybrane-realizacje/aparthotel-lwowska-1-krakow/
Jednak na to rozwiązanie nie decyduje się zbyt wielu inwestorów i ja również go nie polecam z uwagi na skomplikowanie i fakt, że dobrze zaprojektowany zagłówek spełni swoją role zarówno dla łóżek pojedynczych, jak i zestawionych w małżeńskie. O tym w kolejnym artykule o łóżkach.
Jest to zagłówek o bardzo dużej powierzchni, która przechodzi płynnie w zabudowę sufitu i panel TV. Wykonanie go ze specjalnej pianki powoduje poprawę akustycznego komfortu w pokoju.
Nowością, którą wprowadziliśmy ostatnio, równolegle z zagłówkiem, jest cały zestaw mebli pochłaniających hałas, który pokazaliśmy na targach INDEX w Dubaju i gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem.
https://wyposazenie-hotelowe.pl/meble-akustyczne-halasochlonne/
W następnym artykule opiszę to, bez czego istnienie zagłówka nie ma sensu, czyli łózka. Postaram się wyjaśnić jak dobrać wielkość zagłówka do wielkości łóżek pojedynczych i łózka małżeńskiego
Rafał Hyla, Katowice 2019-09-24